פוליש והברקת מרצפות

פוליש והברקת רצפות
מראה של הרצפה מקרין על מראה של כל החדר. אין ספק שמשרד עם רצפה מבריקה יצור רושם
חזק מאוד על כל מי שמבקר בו.
רצפה חדשה היא ריצפה שיש לה יותר סיכוי להיות מבריקה, אבל מה עושים כשאין יכולת כלכלית או טכנית להחליף את הבלטות? התשובה היא פוליש.
הפוליש הוא קודם כל ניקוי יסודי מכתמים עקשניים מאוד שלא יורדים בניקוי מהיר, ושנית זה הברקה של הרצפה. למעשה פוליש יחדש את המראה של הרצפה הישנה ויוריד את הצורך בהחלפתה.
יש לזכור שהמשמעות של רצפה חדשה היא שאי אפשר להשתמש במבנה למשך מספר ימים, כך שזה עלול להיות בעיתי לסגור את המשרד או לצאת מהבית למשך כמה ימים.
לכן האופציה לחידוש הרצפה או ניקוי מרצפות היא האופציה הזולה והטובה ביותר

מכונת פוליש
ניקיון הרצפות האיכותי מתבצע באמצעות מכונה מיוחדת. כאשר קיימים סוגים שונים של מכונות וצריך להבדיל בינהם:מכונה עם דיסק יחיד או מכונה עם 3 מברשות. מכונת דיסק יחיד היא מכונה איטית המבצעת את העבודה באמצעות מתקן ניקוי יחיד. מכונת 3 מברשות מבצעת את הניקוי באמצעות 3 מברשות היתרון הגדול שלה הוא שהיא מאפשרת לבצע הברשה משני כיווני הרצפה יחד עם זאת היא מעט מסורבלת לשימוש בפרט כאשר מדובר במקומות צרים ולא נגישים.

שימו לב! לא לכל סוגי הרצפות זה מתאים!

יש לשים לב ולא לבצע את ההליך לרצפה חדשה אלא רק לאחר שנה מתום הריצוף. כמו כן, רצפות מסוג קרמיקה ומסוג גרניט פורצלאן לא מיועדות לעבור פוליש שכן הן דוחות כל חומר הבא איתם במגע.
כך שלא רק שאין טעם לעשות להם פוליש, אלא זה אפילו יכול ליצור אפקט לא אסתטי כאשר חומר הציפוי יתקלף.

לפני ביצוע פוליש
לפני ביצוע התהליך יש לדאוג לניקיון יסודי מאוד של המרצפות, כך למעשה חומרי הניקוי באים במגע ישיר עם הרצפה. לאחר מכן מורחים את החומר הרלוונטי ומיבשים את הרצפה. לאחר מכן אפשר להשתמש ברצפה כרגיל. למעשה הפוליש קיים בשלוש סוגים שונים: ואקס, אקרילי וקריסטלי.

ווקס
פוליש ווקס מעניק הגנה ומראה נוצץ כשקרני האור נוגעות ברצפה. מדובר למעשה על חומר שנמרח על הרצפה.
חומר הציפוי הזה מאט את כושר הספיגה של המרצפות ובכך שומר עליהן לאורך זמן.

אקרילי
היתרון הבולט ביותר של הפוליש האקרילי הוא שהחומר האקרילי שנמרח על הרצפה אינו מחליק, זה יתרון חשוב בבתים שיש בהם ילדים קטנים שרק לומדים ללכת, ובמוסדות שבהם רוצים למנוע אי נעימות במקרה של אנשים המחליקים על הרצפה החלקה. פרט לכך, החומר האקרילי אינו מוליך חשמל והוא אנטי סטטי. הוא מגן על המשטח מפני שריטות ומדגיש את היופי הטבעי של חומר הרצפה.

קריסטל
בפוליש קריסטלי משתמשים על מרצפות אבן ושימש. החומר בו משתמשים בתהליך הקריסטלי הוא מגנזיום. התהליך מתבצע ב-4 שכבות ושכבת מגן נוספת. טיפול זה מעניק לרצפה מראה רטוב.
חשוב לזכור שתהליך קריסטלי מחזיק זמן רב (כשלוש שנים), כך שאם נעלם הברק מהרצפה בתוך שנה, זה אומר שהחברה שביצעה את העבודה אינה מקצועית מספיק או שהעובדים השתמשו בחומרים לא איכותיים.

חייגו בקליק